Projektowanie wnętrz

Książka ukazuje współczesne, a zarazem szerokie spojrzenie na projektowanie wnętrz. Odsłania funkcjonowanie i wszelkie aspekty tej branży. Łączy historię, teorię i praktykę zawodu. Koncentruje się nie tylko na zagadnieniu tworzenia projektu i procesie jego realizacji od początku do końca, ale także na relacjach z klientem i dopasowaniu wnętrz do jego oczekiwań.Przedstawiono w niej historyczny aspekt projektowania wnętrz oraz zmiany stylistyczne, jakie zaszły na przestrzeni wieków. Omówiono etapy powstawania i rozwoju projektu, a także metodologię zbierania informacji o kliencie. Zaprezentowano także wpływ badań na powstawanie nowych pomysłów i sposoby przekształcania idei w nowatorskie rozwiązania. Opisano sposoby poszukiwania materiałów, elementów wykończenia mebli i akcesoriów, zilustrowano teoretyczne i psychologiczne aspekty koloru oraz sposób, w jaki projektant przygotowuje tablicę koncepcyjną, aby zapoznać klienta z zarysem projektu. Dwa ostatnie rozdziały poświęcono omówieniu cech i postaw wymaganych od projektanta oraz umiejętności i wiedzę, jaką zdobywa w procesie kształcenia. Książka dedykowana jest osobom aspirującym do roli profesjonalnych projektantów wnętrz absolwentom szkół, słuchaczom kursów projektowania i osobom pragnących rozpocząć nowe ścieżki kariery. Stanowi też praktyczne źródło odniesienia dla praktyków zawodu, którzy poszukują nowych możliwości i metod poszerzenia działalności. Zawiera 215 ilustracji, w tym 185 kolorowychJENNY GIBBS jest dyrektorem i wykładowcą w jednej z londyńskich szkół projektowania wnętrz. Publikuje w magazynach o tematyce związanej z urządzaniem domów. Jest autorką książek: Curtains and Drapes ? History, Design,Inspiration; A Handbook for Interior Designers;The Country House

Opis z okładki dodał użytkownik Szymon Galla

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Projektowanie wnętrz jest na 1372 miejscu (na 14014 książek) w kategorii poradniki architektura
• (wyprzedza ją NLP. Wpływ na siebie i innych)
• książkę oceniło 128 osób
• przeczytało 168, dodało do ulubionych 128
• ponad 128 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 4.53 na 10
• w sumie oceniło 131
oceny
• opinia czytelników: można przeczytać

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Projektowanie wnętrz?

Encyklopedia autorów

Storey David Malcolm urodzony 1933 angielski pisarz w realistyczno-obyczajowy prozie, bliskiej „młodym gniewnym", koncentrował się na społeczny konfliktach i problemie wyobcowania z własnego środowiska (np. Sportowe życie 1960, wyd. polski 1976, ekranizacja L. Andersona 1963; Pasmore 1972, wyd. polski 1975; Tymczasowe życie 1973, wyd. polski 1978; Saville 1976, wyd. polski 1982; Marnotrawne dziecko 1980, wyd. polski 1988); ponadto cenione dramaty (np. Dom 1970, wyst. polski 1974) i poezje (Collected Poems 1992).

Encyklopedia literatury

KSIĄŻKA. Miesięcznik poświęcony krytyce i bibliografii polskiej wyd. w Warszawie i Lwowie 1901-14 oraz w Warszawie 1922; wydawca E. Wende, red.: od 1901M. Massonius, od 1903 A. Mahrburg, od 1905 A. Turkuł, od 1907 J.K. Kochanowski, od 1913 L. Bernacki; po wznowieniu 1922 red. J. Muszkowski i M. Rulikowski. Celem pisma było stworzenie zupełnego, obiektywnego i fachowego obrazu kryt. bieżącego piśmiennictwa polskiego. Oprócz recenzji, bibliografii druków i zawartości czasopism w układzie działowym prowadzono w K. kronikę życia lit. i wiadomości księgarskich. Pod red. Bernackiego powiększono objętość pisma i 1914 wydawano osobny dodatek pt. "Miesięcznik Bibliogr." (7 nrów), pośw. wyłącznie rejestracji druków. Po przerwie wojennej K. wznowił zespół wydawców pod firmą Zakładu Bibliogr.; bibliografię bieżącą zamieszczano w dodatku pt. "Przewodnik Bibliogr." (9 nrów). Do współpracowników działu krytyki i historii literatury należeli m. in.: A. Bruckner, B. Chlebowski, A. Drogoszewskil I. Chrzanowski, H. Galie, W. Gostomski, W. Hahn, J. Kleiner, S. Łempicki, M. Kridl, J. Ujejski. Program K. kontynuowała "Nowa Książka", wyd. w Warszawie 1934-39.